Szkoła Podstawowa w Damasławku jest organizatorem cyklicznego Międzyszkolnego Konkursu Święty Betlejemski Czas. Co roku przybiera on inny charakter. Tegoroczny nosił tytuł: "Boże Narodzenie w poezji". Jak nietrudno się domyślić, uczestnicy mieli do przygotowania recytację dowolnego utworu o tematyce bożonarodzeniowej. Organizatorka, pani Żaneta Mosiek, zaproponowała przedstawienie monodramy.
Dzieci z klas I - VIII z pięciu szkół 26.01.2023r. zaprezentowali przygotowane utwory różnych poetów polskich. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Jaśmina Sikorska, Michalina Jach i Laura Kolińska. Dziewczęta te przygotowały panie: Justyna Korbal i Kinga Modzelewska - Łasut. Z ogromną przyjemnością informujemy, że wszystkie trzy uczestniczki wróciły z nagrodami. Michalina i Laura zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych, a Jaśmina otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na tym polu i nie tylko.
JK
Termin: 30.01.2023 - 03.02.2023
Uczniowie klasy Vl wyhodowali chemiczne wodorosty . Dzieci mogły zaobserwować zjawisko osmozy.
W piątek rozegrano Mistrzostwa Szkoły w futsalu - czyli halowej odmianie piłki nożnej. Do rozgrywek przystąpiło 32 zawodników i jedna zawodniczka, skupionych w czterech zespołach. Faworytem był zespół Złotych Szpadli - najstarsza drużyna, z wieloma klubowymi zawodnikami, w dodatku z oryginalnym herbem (+99 do wizerunku). Faworyci nie zawiedli, choć w ostatnim meczu Ruch Chorzów napędził im trochę stracha. Osobne brawa należą się najmłodszej drużynie - FC Fortnitowcy, którzy mimo sporej przewagi fizycznej rywali dzielnie stawiali im czoła. Królem Strzelców został rzutem na taśmę, a konkretnie strzelając ostatnią bramkę w turnieju, Natan Ridiger (5 bramek, Złote Szpadle). Przy obsłudze tablicy, notowaniu strzelców i wyników pomagali Dominik Białożyt, Maja Konieczna, Aleksandra Ratajewska i Aleksandra Sikorska. Poniżej końcowa klasyfikacja i składy.
1. Złote Szpadle: Natan Ridiger (5 bramek), Alan Kępiński, Remigiusz Rajnik, Jakub Broda, Bartosz Szczepara, Fabian Raczkowski (2), Bartosz Szymański, Marcel Adamczewski (1).
2. Bagietki: Jakub Baliniak (3), Bartosz Rakowicz (1), Wiktor Urban (4), Gabriel Zimny (1), Mateusz Grabowski, Sebastian Sierszulski, Bartosz Rochowiak, Szymon Szejner.
3. Ruch Chorzów: Nikodem Maroszek (1), Michał Uciński, Sylwester Kępiński (2), Miłosz Adamski, Miłosz Wilczyński (1), Mateusz Czerwień, Kamil Cieśliński.
4. FC Fortnitowcy: Dawid Pisarek, Alan Matyniak, Antoni Linetty, Cezary Nowicki, Miłosz Nowicki, Eryk Urban, Filip Górski, Mikołaj Szulc, Grzegorz Lemański, Marcelina Piechowiak.
Radosław Piechowiak
Wielkopolski Konkurs Filmowy pt. "I love my country - the beauty of Wielkopolska (Kocham swój kraj - piękno Wielkopolski) skierowany jest do uczniów klas 7-8 i ma charakter indywidualny. Konkurs polega na nagraniu krótkiego 5-10 minutowego filmu w formacie mov lub mp4, w którym ukazane zostaną wybrane przez ucznia miejsca godne uwagi z terenu Wielkopolski wraz z komentarzem w języku angielskim (napisy i/lub podkład głosowy). Imię i nazwisko autora filmu należy umieścić na początku nagrania.
Ideą przedsięwzięcia jest promowanie postaw lokalnego patriotyzmu i stworzenie bazy informacji o ciekawych miejscach w Wielkopolsce. Samodzielne prace, nienaruszające praw autorskich należy przesłać do 17 lutego na adres anna.markiewicz@wapno.edu.pl po wcześniejszym wypełnieniu i oddaniu nauczycielce kart uczestnictwa oraz podpisaniu zgód przez rodzica. Wszystkie prace i zgody zostaną przekazane drogą elektroniczną organizatorowi konkursu, którym jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.
Ocenie podlegać będzie:
1) sposób realizacji tematu,
2) kreatywność,
3) walory wizualne i estetyczne,
4) jakość obrazu oraz dźwięku,
5) bogactwo językowe,
6) poprawność językowa,
7) zgodność z wymogami formalnymi.
Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu w 2023.
A.M-K
Trzecią w tym roku (w sumie już 19) akcję „Wywieś flagę” ogłosiliśmy 27 grudnia z okazji święta państwowego - Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które przypada w rocznicę wybuch powstańczego zrywu.
Jak przypuszczaliśmy, biorąc pod uwagę nietypowy termin oraz fakt, że świadomość nowego święta jest jeszcze mała, w akcji wzięło udział o wiele mniej osób niż w maju i listopadzie. Otrzymaliśmy 17 zdjęć a w akcji wzięło udział 22 osoby (najwięcej z kl. 6). Brawa dla tych, którzy pamiętali o rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel.
Poniżej wykaz wszystkich uczestników akcji i kolaż zdjęć.
kl. 1a Albert Linetty
kl. 1b Lena Frasz
kl. 2 Marcelina Kropkowska i Jan Kupczak
kl. 3 Kornelia Smogór
kl. 4 Jakub Frasz, Antoni Linetty, Jaśmina Sikorska
kl. 5a Natasza Pisarek i Miłosz Adamski
kl. 6 Ksawery Kropkowski, Jagoda Kubisz, Szymon Nowakowski, Julia Smogór, Anna Zamiar
kl. 8a Wiktoria Bachora
8b Mikołaj Kolasa i Bartosz Rakowicz
Dorośli - Jacek Haja, Marlena Kubisz,
Spoza szkoły: Karolina Strychalska i Jakub Katafiasz
PS
Jeżeli ktoś przesłał lub dostarczył swoje zdjęcie a nie został ujęty w powyższym spisie proszony jest o zgłoszenie się do organizatora akcji.
MR